POLYSEAL BITU PB531 - Tek Bileşenli Bitüm Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Malzemesi - 20 Kg

POLYSEAL BITU PB531 - Tek Bileşenli Bitüm Poliüretan Esaslı Su Yalıtım Malzemesi - 20 Kg
Görsel 1
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiğinde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

30 Yoğunlukta Sprey Poliüretan Köpük Hammaddesidir.
2,50 EUR + KDV
30 Yoğunlukta Ekonomik Sprey Poliüretan Köpük Hammaddesidir. B3 Sınıfıdır.
2,40 EUR + KDV
Graco firmasının üretimini yaptığı ve Dünya'da en çok tercih edilen poliüretan uygulama tabancası
1.850,00 USD + KDV
1.848,00 USD + KDV
%0,1

Tanımı: Tek bileşenli, sıvı olarak uygulanan, yüksek geçirmezliğe sahip, elastik, soğuk uygulamalı, bitüm poliüretan esaslı, havadaki nemle kürlenen eksiz bir  su yalıtım malzemesidir.

Kullanım Alanları: Temeller ve perde duvarlar/ Üzeri kapatılan teras çatı ve balkonlarda / Tüm fayans altı ıslak hacimlerde su izolasyonlarında / iç ve dış uygulama alanlarında/ Yeşil çatılar ve bitki tarhları/ Köprü platformları.

Avantajları: Uygulaması ve tamir etmesi son derece kolaydır. Kılcal çatlakları köprüleme özelliği vardır. Eksiz ve derzsiz bir kaplama oluşturur. Aşınma, yıpranma ve hava koşullarına karşı mukavimdir. Daimi elastik olduğundan, uygulanan yüzeylerde daha sonra çatlama görülmez. Bitki köklerine karşı dayanıklıdır. Kimyasallara karşı dirençlidir. Durgun suya ve donmaya dayanıklıdır.

Yüzey Hazırlığı: Zayıf beton uzaklaştırılmalı, delikler açık hale getirilmelidir. Yüzeyin; temiz, kuru ve sağlam, membranın yapı?kanlığını olumsuz yönde etkileye bilecek her türlü kirden arındırılmı? olması gerekmektedir. Nem içeriğinin %5’in üzerinde olmamasına dikkat edilmelidir. Yeni betonların 28gün dayanım süresinin beklenmesi ?arttır. Gev?ek ve oynak parçacıklar ürünün uygulamasından önce fırça ve/veya elektrikli süpürge ile yüzeyden uzakla?tırılmalıdır. Yüzey su ile yıkanmamalı, yıkanırsa nem içeriğinin %5’in altına dü?mesi beklenmelidir.

Astarlama: Beton veya aderansı düşük ve tozuyan yüzeyler uygulamadan önce Epoprime EB 710 veya PU Primer PB 720 ile astarlanmalıdır. Hava sıcaklığına bağlı olarak min. 12 saat olmak üzere 48 saate kadar astarın kürünü alması beklenmelidir.

Uygulama: Polyseal PB 531 yüzeye fırça, rulo veya uygun airless püskürtme makinaları ile uygulanabilir. Uygulamanın 2 kat yapılması gerekmektedir. Katlar arasında 12 saat beklenmelidir. Tercihen 3. kat atılabilir. Nihai kürlenme 7 günde gerçekleşir. Nitelikli bir UV dayanımı için  Polypaint PB 730 /TopCoat uygulaması ile kaplama koruma altına alınmalıdır.

Tüketim Miktarı: 2 katta 1,5-2,0 kg/m2

Ambalaj: 20 Kg' lık tenekelerde
Diğer Özellikler
Stok Kodu500.531.20
MarkaMERKS
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.